KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13229298
nr 1322 9298
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 11/40. Oramat löst blad, bladets mått: ca 50x65 cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:31:48
300 kr
350 kr
Gisèle Celan-Lestrange
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange